|
|
ru.linux- RU.LINUX --------------------------------------------------------------------- From : Alexander Ogol 2:5020/400 14 May 2003 18:48:36 To : Valentin Nechayev Subject : Re: TheBat! под linuxом --------------------------------------------------------------------------------
>>>>> "VN" == Valentin Nechayev writes:
AO> Actually, RMS downloads his inbox using ftp, edits the whole thing
AO> in emacs, ftp over to the server and pipes it to the smtp...at least
AO> that's how he was reading his mail when he was here in Monterrey
AO> (Mexico) 2 years ago, and when he was in Mexico City 3 years ago.
AO> So...he uses neither RMAIL nor gnus nor anything else...just emacs,
AO> ftp and a pipe :)
VN> Абзац. Это автоматизировано? А что именно там "edits", не написано?
VN> Или речь про выкашивание писем, написание ответов и всё такое?
не, не написано... больше информации у меня на эту тему нету... :)
До чего маразм дошел... :-)
--
Sincerely yours, Alexander Ogol, happy GNU/Linux user.
--- ifmail v.2.15dev5
* Origin: ProphySoft (2:5020/400)
Вернуться к списку тем, сортированных по: возрастание даты уменьшение даты тема автор
Архивное /ru.linux/133596e36cda0.html, оценка из 5, голосов 10
|